NEDEN SBZ?

KAZANIMLAR

KAZANIMLAR

Bilişim firmaları, sektörün üst düzey yöneticileri ile görüşerek ürün ve hizmetlerini hedef kitlelerine tanıtma fırsatı bulacaklar.

Sağlık bilişim sektörünü analiz edecek uzman konuşmacıların yer alacağı konferanslarda, tüm katılımcılar, sektörün geleceğine yönelik bilgiler edinecekler.

Sektör, kamu ve üniversite işbirliğine zemin oluşturulup, yeni projelerin geliştirilmesi sağlanacak.

Türkiye’nin sağlık alanında yeni vizyon katacak bilgi paylaşımları için uygun bir platform oluşturulacak, katılımcılar kendi başarı öykülerini üst düzey yöneticilere ulaştıracaklar.

Katılımcılar, dijitalleşen kamu ve özel sektör hastanelerine yönelik yeni fikirleri ve eylem planlarını ilk ağızdan öğrenecekler.

Katılımcılar sağlık bilişim çözümlerini tam zamanlı çalışan bir hastane içerisinde uygulayarak, hedef kitleye farklı bir sunum yapma imkanı yakalayacaklar.

DEV YATIRIMLAR "ŞEHİR HASTANELERİ"

Kamuoyunda büyük merak uyandıran ve hükümetin sağlık alanındaki “çılgın projesi” olarak ifade edilen Kamu Özel Ortaklıkları (Public Private Partnership-PPP) yatırım modeli ile Türkiye çok sayıda büyük şehir hastanesine kavuşacak. Türkiye’nin ekonomik kalkınma vizyonu ile 60 milyar $ olan sağlık sektörü iş hacmi 2023 yılında 160 milyar $’a çıkması beklenmektedir.

Sağlık Sektörünün Geleceği “Dijital Hastane”

Yeni dev şehir hastaneleri; HBYS ve ERP yazılım sistemleri, PACS, sayısal tıbbi arşiv, barkot, RFID, barkot, ilaç ve malzeme takibi, mobilite ve tabletler, bina, enerji, aydınlatma teknolojileri, bilgi ve haberleşme sistemleri, veri, ses, görüntü ve multimedya teknolojileri, tele tıp ve tele eğitim, sanal otopsi ve ameliyat, sanallaşma, dijital yönlendirme, bahçe, otopark gibi her çeşit entegre yönetim unsurlarının yer aldığı Dijital Hastane olarak dizayn edilecekler.

Sağlık Bakanlığının önümüzdeki döneme yönelik Stratejik Planında ‘Bakanlığa ve kuruluşlarına bağlı tesislerde Dijital Hastane kavramını oluşturmak ve yaygınlaştırmak’ hedefi yer almaktadır. Başta Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastaneler olmak üzere tüm hastanelerde insan kaynaklı hata oranları ciddi ölçüde azaltılması, iş ve işlemler için bekleme sürelerinin kısalması ve verimliliğin artırılması amaçlanmaktadır.

DEV YATIRIMLAR "ŞEHİR HASTANELERİ"
KAMU HASTANELERİ YENİLENİYOR ve DİJİTALLEŞİYOR

KAMU HASTANELERİ YENİLENİYOR VE DİJİTALLEŞİYOR

Yeniden İnşa Edilecek Devlet Hastanelerinde Dijital Yatırım

2017 yılına kadar kamu hastanelerinin daha nitelikli, daha teknolojik, daha konforlu ve daha dijital hale getirilmesi planlanmaktadır. Kamu hastanelerin yenileme çalışmaları sağlıkta devrimin en önemli parçalarından birini oluşturmaktadır. Eski hastanelerin ekonomik olarak ömrünü doldurmuş olmasından dolayı, hızla devam eden yenileme projelerinin, en önemli alt yapı ayağını teknoloji ve bilgi sistemleri oluşturacaktır.

ÖZEL HASTANELERDE DİJİTAL DÖNÜŞÜM

Sektörde Fark Yaratmak İsteyen Özel Hastaneler Dijital Dünyanın Kapılarını Aralıyor

Geçtiğimiz yıl yabancı yatırımcıların ilgi odağı haline gelen Türkiye sağlık sektörü büyümeye hızla devam ediyor. Hastane zincirleri yeni yatırımlar için düğmeye basarken, fark yaratmak isteyen hastaneler dijitalleşme yolunda bilişim ve teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor. Bu doğrultuda bilişim firmaları özel hastanelerin ihtiyaçlarına yönelik çözümlerini SBZ’17’de tanıma fırsatı yakalayacaklar.

ÖZEL HASTANELERDE DİJİTAL DÖNÜŞÜM

HABERİNİZ OLSUN

Sağlık Bilişim Zirvesi E-Bülten Aboneliği